“Kwiecień miesiącem sportu w AMW”

„Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód” (Albert Einstein).

Idąc za tymi słowami kadra AMW rozpoczęła nowy sezon rowerowy.

Mimo iż wiosna mocno opóźniła swoje przyjście, a przynajmniej wiosenne temperatury nie sprzyjają aktywności na świeżym powietrzu, to jest czas aby ruszyć nasze rowery.  Aktywność fizyczna na rowerze sprzyja poprawie wytrzymałości, mocy i szybkości mięśni kończyn dolnych, pośladków i – co wcale nieoczywiste – wymusza także napięcie mięśni pleców, przedramion czy brzucha, którego mięśnie mają wpływ na stabilizację ciała rowerzysty. Dodatkowo, przy obecnie zatłoczonych ulicach, stanowi wspaniały środek komunikacji. W zależności od tempa, rodzaju roweru, warunków fizycznych, podczas godzinnej jazdy, można spalić od 300 do 800 kalorii. Jest bezpieczniejszy od biegania, w szczególności dla osób z nadwagą.

Akademicki Team rowerowy Akademii Marynarki Wojennej, wspierany przez Klub Sportowy „Iskra”, regularnie trenuje na rowerach MTB oraz szosowych, zaprasza całą kadrę AMW i pracowników a także wszystkich chętnych do wspólnego kręcenia kilometrów. Wystarczy sprawny rower i KASK. Niezależnie od Waszych umiejętności, podzielimy się własnym doświadczeniem oraz chętnie skorzystamy z dobrych rad. Nasi kolarze, mimo trudnego czasu epidemiologicznego, mają w tym roku już na koncie po kilkaset kilometrów.

Należy też przypomnieć, że ruszyła kolejna edycja programu „Do pracy jadę rowerem”. Corocznie nasza uczelnia zajmuje czołowe miejsca w rywalizacji różnych podmiotów i organizacji biorących udział w programie a nasi reprezentanci pokonują tym sposobem tysiące kilometrów, budują kondycję i … dbają o środowisko. Koordynatorem programu z ramienia AMW jest chor. Damian Kaczmarek.

Skip to content