Bieg po plaży na 100 – lecie AMW

Poranny deszcz mógł tylko przynieść zmianę pogody i tak się stało… Punktualnie o godz.11.00 przy słonecznej aurze – 100 uczestników z całej Polski przedstawiciele uczelni, biegacze i przyjaciele AMW wystartowali w biegu po plaży z Brzeźna do Kolibek. Obok rywalizacji sportowej była to okazja integracji oraz sprawdzenia sie w niecodziennych warunkach, jakim jest bieg po piasku i odcinkach wodnych… Naszej Zatoki. Finał to radość, endorfiny, stautetki dla najlepszych i medale pamiątkowe. Co tu dużo pisać… zapraszamy do pełnej relacji Naszego medialnego patrona Dziennika Bałtyckiego. Dziękujemy za obecność, materiał i wspaniałe zdjęcia.
Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom składamy serdeczne gratulacje i dopiero rozkręcamy się na 100-lecie AMW!

Relacja: 

https://dziennikbaltycki.pl/100-uczestnikow-na-100lecie-akademii-marynarki-wojennej-okolicznosciowy-bieg-wzdluz-trojmiejskich-plaz-14052022-zdjecia/ar/c5-16340407

Mistrzostwa Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w Biegu na Orientację 2022

W dniach 6-7 maja w Warszawie i okolicach Szydłowca odbyły się Mistrzostwa Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w Biegu na Orientację.


Drużyna Akademii Marynarki Wojennej spisała się na medal. W biegu sprinterskim, na terenie Wojskowej Akademii Technicznej, brązowy medal zdobyli st. chor. szt. mar. Przemysław MROZOWSKI (kategoria M-40) oraz kmdr ppor. Maciej BZDAWSKI (kategoria M-35). Tuż za podium uplasował się st. mar. pchor. Maciej HAMERA.


W kolejnym dniu sportowych zmagań zespół Akademii Marynarki Wojennej wywalczył kolejne dwa medale. Ponownie medal brązowy zdobył st. chor. szt. mar. Przemysław MROZOWSKI (kategoria M-40) natomiast miejsce drugie zajął kmdr ppor. Maciej BZDAWSKI (kategoria M-35). Bardzo blisko na podium była st. mar. pchor. Sandra ROGALA, która zajęła 4. miejsce.


Serdecznie gratulujemy !

Mistrzostwa Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w Judo 2022

W dniach 22-24 kwietnia br., na obiektach sportowych AWL we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w Judo.

Reprezentanci Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni osiągneli następujące sukcesy:- bsm. pchor. Alicja Dudek – I miejsce, kat. wag.-63kg- mat pchor. Bartłomiej Kobylarczyk – III miejsce, kat. wag.-90kgW klasyfikacji zespołowej reprezentanci AMW wywalczyli III miejsce.

Trenerem odpowiedzialnym za wyniki sportowe w Judo ww. zawodników jest mgr. Adam Poździk.

Serdecznie gratulujemy Zawodnikom i Trenerowi!

Niepokonani – Igrzyska Invictus Games

Igrzyska Invictus Games to międzynarodowe wielodyscyplinarne zawody sportowe zainicjowane przez księcia Henryka, skierowane do żołnierzy i weteranów wojennych rannych w misjach w kraju i poza granicami.

Nazwa pochodzi od łacińskiego słowa invictus, które oznacza „niepokonany”. Inspiracją do zorganizowania igrzysk był amerykański turniej Warrior Games.

W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 500 zawodników z 17 krajów. Nie zabrakło równię reprezentacji naszego kraju, która liczyła 20 zawodników. Nad przygotowaniami oraz startami czuwał wykładowca Akademii Marynarki Wojennej – Kierownik Ośrodka WFiS kmdr por. rez. Arkadiusz Sobieraj – pełniący funkcję Koordynatora Sportowego Reprezentacji. Nasi zawodnicy z igrzysk powrócili z tarczą zdobywając w Invictus Games Haga 2022 osiem krążków: jeden złoty, dwa srebrne oraz pięć brązowych !

Serdecznie gratulujemy Team Invictus – Poland wspaniałych wyników i pierwszych w historii medali. Trzymamy mocno kciuki za przygotowania do misji #Dusseldorf2023

Mistrzostwa Sprawności Fizycznej i Zdrowego Trybu Życia

27 kwietnia w ramach Dnia Sportu, Sprawności Fizycznej i Zdrowego Trybu Życia 3. Flotylla Okrętów w Gdyni zorganizowała zawody sportowe.

Akademia Marynarki Wojennej była reprezentowana w dwóch konkurencjach:
– w Otwartych Mistrzostwach 3 FO Walki w Parterze. Reprezentacja AMW zdobyła aż 3 medale. Złoty medal wśród kobiet zdobyła pchor. Vanessa Andryszak w kat. +62 kg. Dwa srebrne medale wywalczyli pchor. Kacper Grabowski w kat. 83 kg i pchor. Kacper Pirch w kat. 92kg.
– drugą konkurencją w której uczestniczyli studenci AMW były Mistrzostwa o Puchar Dowódcy 3. Flotylli Okrętów w Trójboju Siłowym. Zmodyfikowana konkurencja polegała na zaliczeniu jak największej liczby powtórzeń w ciągu 5 min przez zawodnika. Bezkonkurencyjnym wśród mężczyzn okazał się pchor. Mateusz Szcześniak zdobywając złoty medal, również w klasyfikacji kobiet złoty medal wywalczyła pchor. Michelle Garst.

Wysokie miejsca wywalczone w zawodach potwierdzają wysoką sprawność fizyczną naszych podchorążych.

Skip to content