Sporty Walki

Kierownik sekcji: instruktor Krystian KASZUBOWSKI

SUKCES W SZTUKACH WALKI!

7 grudnia 2019 w hali Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu odbyły się III Mistrzostwa Służb Mundurowych w Sportach Walki o Puchar Rektora-Komendanta AWL.

116 zawodników rywalizowało o zwycięstwo w czterech dyscyplinach: brazylijskim jujitsu, judo, karate i zapasach. Klasyfikację zespołową wygrali żołnierze przed strażakami i funkcjonariuszami służby więziennej. W zawodach startowali przedstawiciele kilkunastu służb mundurowych. Tym razem zawodnicy walczyli w zapasach w stylu wolnym, judo, brazylijskim jujitsu bez kimona oraz w karate kyokushin. Akademię Marynarki Wojennej reprezentowało dwóch podchorążych z 1. Kompanii szkolnej: pchor. Jakub Radziwiłowicz i pchor. Mateusz Szcześniak. Podchorążowie startowali w dwóch dyscyplinach: w brazylijskim jujitsu i karate.

Pierwszy z nich po bardzo zaciętej walce niestety musiał uznać wyższość swojego rywala zwycięzcy danej kategorii. Natomiast drugi podchorąży uplasował się na pierwszym miejscu na podium, zdobywając złoty medal dla barw swojej uczelni.

Zawodnicy przygotowywali się pod okiem mł. chor. mar. Macieja Podgórnego z dywizjonu Okrętów Wsparcia.

Polska Zbrojna
projekt MON samoobrona kobiet
Skip to content