ACS AMW Gdynia zaprasza 24.02.2022 roku na seminarium pt. „Zdrowe odżywianie podczas aktywności fizycznej człowieka”

Akademickie Centrum Sportowe Akademii Marynarki Wojennej zaprasza do udziału w Seminarium pt. „Zdrowe odżywianie podczas aktywności fizycznej człowieka”, które odbędzie się 24.02.2022r., w Audytorium Biblioteki Głównej AMW oraz w Akademickim Centrum Sportowym AMW. Seminarium współfinasowane jest ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki, w ramach projektu pt. „Promocja sportu akademickiego poprzez organizację zawodów, szkoleń, konsultacji i zajęć dodatkowych”. Zbliżające się wydarzenie będzie wyśmienitą okazją do podzielenia się wiedzą z zakresu odżywiania i suplementacji, oraz popularyzacji wiedzy z zakresu aktywności fizycznej i treningów sportowych.

Seminarium kierowane jest do studentów. Celem spotkania jest zapoznanie słuchaczy
z aktualnymi trendami zdrowego odżywiania, zapobiegania chorobom zależnym od żywienia, jak również pogłębieniem wiedzy z zakresu motoryki człowieka.

Seminarium poprowadzą eksperci, zajmujący się m.in.:

Treningami personalnymi „JANIK TEAM”Igor JANIK

Trener personalny, masażysta, dwukrotny olimpijczyk (Pekin 2008, Londyn 2021), Mistrz Świata, Akademicki Mistrz Świata, wielokrotny Mistrz Polski w rzucie oszczepem, absolwent AWFiS Gdańsk. Podczas pracy z zawodnikami dąży do jak najefektywniejszego zrealizowania wyznaczonego celu, który staje się dla niego priorytetem. Zawsze podchodzi do każdego podopiecznego w sposób indywidualny. Dba, by trening był urozmaicony, ciekawy, energetyczny i nieschematyczny.

Niektóre z osiągnięć:

 • Srebrny medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-23 (Erfurt Niemcy 2005)
 • Akademicki Mistrz Świata (Uniwersjada w Daegu Korea Pd. 2003)
 • Srebrny medalista Akademickich Mistrzostw Świata (Bangkok 2007)
 • Brązowy medalista Akademickich Mistrzostw Świata (Shenzhen 2011)
 • 16 miejsce na Igrzyskach Olimpijskich (Pekin Chiny 2008)
 • 19 miejsce na Igrzyskach Olimpijskich (Londyn Anglia 2012)
 • 3 miejsce na Pucharze Europy (Malaga 2006; Monachium 2007; Annecy 2008; Leiria 2009)
 • Złoty medal na Zimowym Pucharze w Rzutach (Tel Awiw Izrael 2006)
 • Mistrz Polski (2007; 2008; 2010; 2012)
 • Srebrny medalista Mistrzostw Polski (2009)
 • Brązowy medalista Mistrzostw Polski (2005; 2006; 2011; 2013)

Treningami siłowymiKatarzyna JANIK, absolwentka AWFiS Gdańsk,fizjoterapeutka, kinezygerontoprofilaktyki, magister rekreacji ruchowej, fizjoterapeutka i specjalista żywienia, trener personalny. Od zawsze związana z aktywnością ruchową. Specjalizuje się w zakresie treningu siłowego, dla kobiet w ciąży i po połogu oraz osób starszych. Zarówno na treningu jak i przy układaniu diety stawia na partnerstwo – tylko obopólne zaangażowanie pozwoli osiągnąć zamierzone efekty.

Dietetyką sportowądr Maja TOMCZYK, asystent w Zakładzie Fizjologii i Biochemii AWFiS w Gdańsku. Współpracuje ze sportowcami wyczynowymi i amatorami,
w szczególności przedstawicielami dyscyplin wytrzymałościowych i drużynowych. Obecnie realizuje grant naukowy mający na celu ocenić wpływ długoterminowej suplementacji  kwasami omega-3 na parametry wydolności fizycznej biegaczy-amatorów.  

Rejestracji dokonać można poprzez wysłanie formularza zgłoszeniowego za pośrednictwem strony internetowej: https://www.acs.amw.gdynia.pl

Uczestnictwo w Seminarium jest bezpłatne.  

Zapraszamy wszystkich studentów do rejestracji i udziału!!! – formularz rejestracyjny jest w trakcie przygotowania. Prosimy o cierpliwość.

Skip to content