Podsumowanie biegów nordic walking w Malborku

W dniach 07-09.01.2021 na zamku w Malborku ACS AMW, KS ISKRA przy AMW zapoczątkowali sportowe obchody 100 – lecia powstania AMW.

7 stycznia późnym popołudniem i wieczorem oraz 8 stycznia w Malborku i Sztumie można było podziwiać zmagania biegaczy i nordic walkerów, czyli uczestników wyjątkowej sportowej imprezy pod nazwą “Wielki Mistrz”. – To wydarzenie jest efektem wieloletniej wzorowej współpracy środowiska cywilnego z wojskowym, gdzie niejednokrotnie logistyczne wsparcie udzielone przez Akademię Marynarki Wojennej oraz KS Iskra było kluczowe dla sprawnego przeprowadzenia całości.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i tekst

Muzeum Zamkowe w Malborku współpracowało przy organizacji tego wydarzenia z Urzędem Miasta Malbork Malbork – oficjalny profil miasta, Klubem Sportowym Iskra przy Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni, Wojskowy Klub Sportowy “Flota” Gdynia, Wydziałem Nauk Humanistycznych i Społecznych AMW w Gdyni, 22 Bazą, Lotnictwa Taktycznego, Kundy Portowe – Wielki Mistrz.

Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

Dystanse 21, 52 i 100 km zarówno w biegu jak i nordic walking w trudnych zimowych warunkach to duży wyczyn. Szczególne wyróżnienia należy się jednak naszym podchorążym startującym w zawodach. Na 21 km startował i wygrał Daniel Jarzębiński, na 52 km – Miłosz Kotlęga i Daniel Kamiński, na 100 km (14 godzin) Patryk Kościński, który zadedykował swój stu kilometrowy bieg naszej uczelni! – 100 km na 100 lecie AMW!!!

Z naszej strony dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy, która zapoczątkowała sportowe obchody 100-lecia powstania Akademii Marynarki Wojennej. Dziękujemy również kadrze AMW, która zaangażowała się w organizację zawodów.

Skip to content