Zwycięska kadra AMW w konkurencji “pistolet kadry”

16 czerwca 2021 r., zakończyły się Mistrzostwa Wojskowego Szkolnictwa Wyższego w sporcie powszechnym. W konkurencji strzeleckiej „pistolet kadry” reprezentacja Akademii Marynarki Wojennej nie dała szans rywalom i zwyciężyła w klasyfikacji zespołowej. Konkurencje strzeleckie uznawane są za najbardziej wojskowe dyscypliny. Tym bardziej cieszy fakt, że marynarze odnieśli taki sukces.

Drugie miejsce zajęła reprezentacja Wojskowej Akademii Technicznej. Natomiast trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy z Akademii Wojsk Lądowych. Uroczystego wręczenia pucharów dokonał rektor – komendant WAT płk. prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak. 

IMG 20210616 120445310 Copy

Akademię Marynarki Wojennej reprezentowali:

  • kmdr dr hab. inż. Tomasz Praczyk,
  • kmdr por. Wojciech Mundt,
  • kmdr ppor. dr inż. Arkadiusz Adamczyk
  • kmdr ppor. Jacek Zalewski.

Na całkowitą klasyfikację zespołową złożyły się 2 konkurencję: indywidualna i drużynowa. W pierwszej konkurencji 2 miejsce zajął kmdr ppor. Jacek Zalewski, a pozostali nasi zawodnicy uplasowali się tuż za podium. Co spowodowało, że zgromadzona ilość punktów dała bardzo dużą przewagą nad resztą stawki.

IMG 20210615 111236090 Copy

Natomiast kolejnego dnia w konkurencji drużynowej zespół AMW zajął 2 miejsce tuż za WAT-em, a wyprzedził AWL. Jednakże nasza kadra strzelała tak dobrze, że nikt nie był w stanie odrobić punktów z pierwszego dnia. Srebro indywidualnie i srebro w drużynie, a w końcowej klasyfikacji złoto to pokazuje jak mocna była cała drużyna. A jakbyśmy spojrzeli na to, że inne uczelnie mają na swoich obiektach piękne strzelnice, tym większy okazuje się ten sukces.

Skip to content