Zawody sportowe AMW z okazji Dnia Podchorążego

W dniu 26.11.2021 roku na terenie Akademickiego Centrum Sportowego Akademii Marynarki Wojennej zostały rozegrane zawody sportowe. Wydarzenie zostało zorganizowane dla uczczenia obchodów Dnia Podchorążego. W rywalizacji udział wzięli podchorążowie z Akademii Marynarki Wojennej oraz studenci zagraniczni z Włoch, Bułgarii oraz Rumunii. Rozegranych zostało pięć konkurencji, w tym: ergometr wioślarski, wyciskanie sztangi leżąc, przeciąganie liny, crossfit oraz sztafeta pływacka. Zawodnicy rywalizacji indywidualnej z podziałem na kategorie kobiet i mężczyzn oraz w klasyfikacji drużynowej. Nagrodą główną dla rocznika, który zdobędzie najwięcej punktów we wszystkich rozegranych konkurencjach, był puchar przechodni Honorowego Rektora-Komendanta AMW. Jednocześnie wygrana kompania mogła się cieszyć z dwutygodniowego zwolnienia z porannego rozruchu fizycznego. W tym roku, w rywalizacji sportowej, najlepszy okazał się V rok. Na drugim miejscu uplasował się I rok, a miejsce trzecie zajął III rok. Tuż za podium znaleźli się IV rok i II rok.

Dziękujemy za udział i zaangażowanie w organizacje zawodów, wszystkim startującym gratulujemy osiągniętych wyników.