Wykładowca ACS AMW Gdynia powołany do VII Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Wuhan

W niedawno zakończonych VII Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Wuhan rozgrywanych pod patronatem Międzynarodowej Rady Sportu Wojskowego /CISM/ w Chinach brało udział 210 najlepszych polskich zawodników – żołnierzy, którzy walczyli o medale w 17 dyscyplinach. Startowały reprezentacje ze 109 państw z całego Świata. Polscy sportowcy wywalczyli 60 medali w tym 11 złotych, co dało im piątą lokatę w klasyfikacji medalowej za Chinami, Rosją, Brazylią i Francją, przed Niemcami.

Wśród dyscyplin w składzie naszej reprezentacji znalazł się pięciobój morski, który dwukrotnie brał udział w igrzyskach wojskowych w Brazylii w 2011r i Korei Południowej w 2015 zdobywając cztery medale : złoty i 3 srebrne. Osiągnięcia pięcioboistów to efekt również współpracy szkoleniowej z kmdr ppor. rez. Jerzym Gołąbkiem. Mając to na uwadze Minister Obrony Narodowej oraz Dowódca Rodzajów Sił Zbrojnych powołał wykładowcę ACS AMW Jerzego Gołąbka do reprezentacji WP na VII Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe.

Tym razem Pięcioboiści Morscy zajęli IV miejsce w klasyfikacji drużynowej, V msce klasyfikacji indywidualnej mężczyzn oraz VI w gronie kobiet. Słabszy występ wynikał między innymi z wykluczenia tuż przed udziałem w igrzyskach czołego zawodnika pięcioboju z powodu kontuzji kolana.

Skip to content