Udział Reprezentacji AMW w Schöckl Alpine Challenge

W dniach od 06 do 11 października 2021 r. Reprezentacja Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni kierowana przez kmdr. ppor. Macieja Bzdawskiego (ACS AMW) wzięła udział w zawodach biegowych „Schöckl Alpine Challenge”, które odbyły się w Austrii.

Zawody sportowe, w których uczestniczyła Reprezentacja AMW odbywały się w przepięknej alpejskiej scenerii. Zawodnicy mieli za zadanie wbiec na szczyt góry Schöckl od czterech stron świata po często niemalże pionowych skalnych ścianach. Dystans biegu wynosił około 16 km., a przewyższenia sięgały ponad 1500 m.

Reprezentacja Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni w skład, której wchodzili: kmdr Mariusz Wąż, kmdr ppor. Mariusz Tołtyżewski, pchor. Daniel Kamiński, pchor. Patryk Kościński, pchor. Daniel Jarzębiński, pchor. Miłosz Kotlęga spisała się na medal, osiągając wysokie wyniki pokazała siłę charakteru i wolę walki w tej ciężkiej rywalizacji sportowej.Dodać należy, że głównym celem wydarzenia była integracja Wojska Polskiego z austriacką Polonią oraz lokalną społecznością poprzez sport. „To ważne by Wojsko Polskie godnie reprezentowało polskie barwy i było obecne w państwach sojuszniczych” podkreślił płk Krzysztof Makarewicz Attaché Obrony, który osobiście uczestniczył w ceremonii dekoracji by móc podziękować czestnikom za godną postawę patriotyczną i wyniki sportowe.

Skip to content