Sukcesy podchorążych AMW na 8 Ćwierćmaratonie Komandosa

Dnia 22.01.2022 r. w Słupsku odbył się już 8 Ćwierćmaraton Komandosa. Tegoroczna edycja była wyjątkowo trudna, organizator postanowił w pełni wykorzystać potencjał Słupskich lasów, prowadząc trasę przez jak największą ilość wzniesień co mocno wywindowało poziom trudności biegu. Śnieg, mróz i minimum 10kg w plecaku mocno wdało się we znaki reprezentacji Akademii Marynarki Wojennej która mimo tego, świetnie dała sobie radę osiągając zadowalające wyniki.

Jako pierwszy reprezentant AMW na metę wbiegł pchor. Patryk KOŚCIŃSKI, kilka sekund po nim pchor. Daniel JARZĘBIŃSKI oraz pchor. Jakub ŻOŁNA. Następnie kolejno na mecie meldowali się pchor. Daniel KAMIŃSKI, pchor. Dominik KWIATKOWSKI, pchor. Michał PIEKUTOWSKI, pchor. Wojciech WOJTYNA, pchor. Oliwia TOŁŁOCZKO.

Ćwierćmaraton był biegiem otwierającym Wielki Szlem Komandosa składający się z 5 biegów. Aby zdobyć elitarną odznakę, nasza reprezentacja musi jeszcze pokonać w tym roku: półmaraton komandosa, setkę komandosa, bieg o nóż komandosa oraz maraton komandosa.

Skip to content