Sukces Reprezentacji AMW w Biegu Głównym o Puchar Poczty Polskiej.

W dniu 16 października 2021 r. Reprezentacja Akademii Marynarki Wojennej
im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni pod opieką Dyrektora Akademickiego Centrum Sportowego kmdr. por. rez. Dariusza SAPIEJKI wzięła udział w biegu głównym o Puchar Poczty Polskiej S.A., który odbył się w Warszawie.

Na zaproszenie Komitetu Sportu i Turystyki Poczty Polskiej S.A. Reprezentacja AMW miała okazję uczestniczyć w tych ciekawych zawodach biegowych na głównym dystansie
10 km. Wydarzenie to ma już swoją historię, które od 9 lat gromadzi na swoim starcie nie tylko pracowników Poczty Polskiej S.A., ale również jej sympatyków.

W tym dniu nie zabrakło również reprezentacji naszej uczelni, która wystawiła do biegu, który odbył się w przepięknej scenerii Parku Szymańskiego,  aż 43 biegaczy
– podchorążych wszystkich roczników oraz podchorążych zagranicznych, którzy przebywają w ramach międzynarodowej wymiany ERASMUS.  Na starcie biegu stanął także wykładowca Akademickiego Centrum Sportowego kmdr ppor. Maciej BZDAWSKI, który pokonał trasę w bardzo dobrym czasie. Podchorążowie reprezentujący AMW pokazali dobre przygotowanie wytrzymałościowe i uzyskali wysokie miejsca indywidualne. I tak w kategorii kobiecej miejsce pierwsze zajęła reprezentantka naszej uczelni Tomczak Zuzanna, a trzecie Sobolewska Aleksandra. Natomiast w kategorii męskiej na drugim i trzecim miejscu stanęli również podchorążowie z AMW. Drugie miejsce zajął Kościński Patryk, a trzeci był Hrysiak Łukasz.

Zawody były jednocześnie Mistrzostwami Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni
w biegu na 10 km., w których pierwsze trójki przedstawiają się następująco:

Kobiety

  1. miejsce mar pchor. Tomczak Zuzanna
  2. miejsce st. mar. pchor. Sobolewska Aleksandra
  3. miejsce st. mar. pchor. Rogala Sandra

Mężczyźni

  1. miejsce st. mat pchor. Kościński Patryk
  2. miejsce mar. pchor. Hrysiak Łukasz
  3. miejsce mar. pchor. Żeglarski Gracjan

Klasyfikacja drużynowa

według roczników z biegu na 10 km o Mistrzostwo Akademii Marynarki Wojennej

  1. Miejsce – I Rok
  2. Miejsce – III Rok
  3. Miejsce – II Rok
  4. Miejsce – IV Rok

 Bardzo dziękujemy organizatorom Biegu o Puchar Poczty Polskiej za zaproszenie
i możliwość wzięcia udziału w tym pięknym wydarzeniu sportowym oraz za wspaniałą atmosferę i serdeczne przyjęcie naszej marynarskiej reprezentacji.

Klasyfikacja indywidualna  OPEN w poniższym linku do wyników.

Wyniki OPEN

Skip to content