Reprezentacja AMW wywalczyła historyczny awans do półfinałów AMP w futsalu

Choć do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze do rozegrania 4 mecze, AMW z dorobkiem 16 pkt i stosunkiem bramek 21:20, bez względu na wynik innych meczy, po 5 odniesionych zwycięstwach, jednym remisie i 4 przegranych może rozpocząć przygotowania do półfinału A, który zostanie rozegrany w dniach 23-26 stycznia na UMK w Toruniu.

Kluczowym dla awansu była seria listopadowych zwycięstw: wyjazdowych z GUMedem 3:2 i Uniwersytetem Morskim 3:2 oraz hitowym 1:0 na własnej hali ACS z renomowanym Uniwersytetem Gdańskim. W rywalizacji bezpośredniej w dwumeczach na punkty AMW pokonała: Uniwersytet Morski Gdynia i GUMed, zremisowała z Uniwersytetem Gdańskim i AWFiS oraz musiała uznać wyższość Politechniki Gdańskiej.

Reprezentacja AMW może poszczycić się rozbudowanym systemem rażenia: sześcioma strzelonymi bramkami przysłużył się dla chwały AMW Adam FINFANDO, trzema Mateusz OPIELEWICZ, dwoma kapitan drużyny Adam WOŹNIAK, ponad to na listę strzelców wpisali się: Abdulrahman ALSUBAIE, Filip SMARZYŃSKI, Hubert TUREK, Bartosz WILMOWICZ, Damian MOŃKA, Kacper REKUSZ i Dominik PYRACKI.

Kluczowym elementem defensywy AMW był niezawodny bramkarz Kacper MALINOWSKI, który jako jedyny z zespołu rozegrał komplet minut w meczach.

Drużyna AWFiS w związku z przegranymi dwoma meczami w dniu poprzedzającym mecz z AMW i praktycznie nikłymi szansami odrobienia strat (mniejszy dorobek punktowy) w bezpośredniej konfrontacji z AMW oddała walkowera, który został skrupulatnie odgwizdany i odnotowany przez sędziego PZPN Marcina SKWIOTA.

Na zakończenie rozgrywek kibice AMW mieli możliwość osobistego przetestowania bramkarza w serii rzutów karnych – fotorelacja w załączeniu.

AMW w rozgrywkach grupowych I-szej Pomorskiej Ligi Akademickiej reprezentowali: Adam WOŹNIAK – kapitan, bramkarze – Kacper MALINOWSKI, Mohammed ALHASHASH (Kuwejt), Tomasz SAMSEL, 

zawodnicy: Adam FINFANDO, Mateusz OPIELEWICZ, Kacper REKUSZ, Hubert TUREK, Abdulrahman Waleed ALSUBAIE (Kuwejt), Bartosz SAWICKI, Karol WÓJTOWICZ, Damian MOŃKA, Szymon SZULTEK, Filip SMARZYŃSKI, Maciej CIECIERSKI, Fares ALSHEMERI (Kuwejt), Abdulrahman ALDORAIBAN (Kuwejt), Jakub GÓRNY, Patryk KOZUBEK.

Drużyna serdecznie dziękuje Kibicom za gorący doping oraz personelowi ACS AMW za perfekcyjne zabezpieczenie meczy a także personelowi PSTech za bezpieczny i terminowy transport na mecze wyjazdowe. 

Skip to content