Podsumowanie seminarium żywieniowego z dnia 24.02.2022r.

24 lutego w Audytorium Biblioteki Głównej Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbyła się druga edycja seminarium nt.: „Zdrowe odżywienie podczas aktywności fizycznej człowieka”. Inicjatorem oraz organizatorem spotkania było Akademickie Centrum Sportowe AMW, współfinansowane  ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki, w ramach projektu pt. „Promocja sportu akademickiego poprzez organizację zawodów, szkoleń, konsultacji i zajęć dodatkowych”. Podczas seminarium przedstawiona została między innymi wiedza z zakresu diety wysokowęglowodanowej i ketogenicznej oraz metody  układania planów treningowych służące w rozwijaniu zdolności motorycznych.

Seminarium zakończyło się treningiem funkcjonalnym ze studentami na hali ACS, którzy mieli okazje zapoznać się z najbardziej popularnymi systemami ćwiczeń, którego podstawą jest funkcjonalność ruchu dająca możliwość jego wykorzystania nie tylko na treningu ale także w aktywności życia codziennego.

Prelegentami byli:
dr Maja Tomczyk (dietetyka sportowa),
mgr Katarzyna Janik (fizjoterapeutka i specjalista żywienia, trener personalny)
Igor Janik (trener personalny, dwukrotny olimpijczyk).

Gorące podziękowania dla pomysłodawców zorganizowania seminarium Dyrektora ACS Dariusza Sapiejki i Jerzego Gołąbka oraz dla Kierownika projektu z ramienia uczelni  Pani Katarzyny Andziulewicz. Szczególne słowa podziękowania za przygotowanie II edycji seminarium dla Alberta Popławskiego i koordynatora projektu Arkadiusza Sobieraja.

Skip to content