Obóz kondycyjny Sekcji Lekkoatletyki AMW w Szklarskiej Porębie

W dniach 09 – 15.01.2023 r. w Szklarskiej Porębie odbywało się pierwsze tegoroczne zgrupowanie szkoleniowo – kondycyjne Sekcji Lekkoatletycznej podchorążych AMW.

W czasie szkolenia podchorążowie doskonalili swoją tężyznę fizyczną w przygotowaniu na nadchodzący sezon biegowy razem ze swoim opiekunem kmdr ppor. dr Maciejem Bzdawskim.

Całość treningów odbywała się w przepięknej aurze Karkonoszy, a ciężkie zimowe warunki stały się okazją do hartowania zarówno ciała jak i ducha.

Już pierwszego dnia pomimo śnieżycy i bardzo słabej widzialności został przez nich zdobyty najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżka, a w kolejnych dniach odwiedzili popularną pośród biegaczy drogę pod Reglami i górujący nad ich ośrodkiem szczyt Wysoki Kamień.

Treningi były nakierowane by jak najlepiej wykorzystać specyfikę biegania w górach i trudnych warunkach do wzmocnienia kondycji, sprawności biegowej, a także orientacji w terenie.

Oprócz szkolenia podchorążowie mieli również szansę na chwilę odpoczynku i oczyszczenie umysłu przed nadchodzącą sesją.

Zakwaterowani byli w malowniczo położonym Ośrodku Szkoleniowym AWL „Wysoki Kamień”, który odwiedzają już po raz kolejny i zapewne nie ostatni, bo w niedalekiej przyszłości zostaną zorganizowane kolejne zgrupowania.

Skip to content