Mistrzostwa Uczelni Wojskowych w strzelaniu z broni etatowej oraz w biegu patrolowym.

W dniach 14 -16 maja 2024 roku na obiektach Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu zostały rozegrane Mistrzostwa Uczelni Wojskowych w strzelaniu z broni etatowej oraz w biegu patrolowym. W zawodach uczestniczyły wszystkie uczelnie wojskowe. Na Wielkie uznanie zasłużył Pan kmdr por. Jacek ZALEWSKI który zajął pierwsze miejsce indywidualne w strzelaniu z pistoletu wojskowego. Informujemy, że tytuł najlepszego strzelca od trzech lat pozostaje w rękach reprezentantów AMW Gdynia. Konkurencje strzeleckie uznawane są za najbardziej wojskowe dyscypliny, tym bardziej cieszy fakt, że marynarze odnoszą w strzelectwie sportowym tak wielki sukces. Natomiast w klasyfikacji zespołowej zespół AMW Gdynia zajął 2 miejsce tuż za AWL, a wyprzedził reprezentację WAT. Uroczystego wręczenia pucharów dokonał Prorektor ds. Dydaktycznych – płk. rez. dr hab. inż. Norbert ŚWIĘTOCHOWSKI.