Mistrzostwa Akademii Marynarki Wojennej w Biegach Ulicznych na Dystansie 10km.

W dniu Narodowego Święta 11 listopada 2022 r. Gdynię zalała fala biegaczy, którzy by uczcić ten wyjątkowy dzień stanęli na starcie Biegu Niepodległości. Impreza ta powróciła na sportową mapę Trójmiasta po przerwie spowodowanej pandemią. Biegacze punktualnie o godzinie 0900 wystartowali z terenu Gdyńskiego Centrum Sportu w kierunku Domu Marynarza, przebiegli przez Bulwar Nadmorski, by następnie wzdłuż ulicy Świętojańskiej wrócić na Metę. W tegorocznej edycji wzięło udział 2500 zawodników a wśród nich nasi podchorążowie, dla których utworzono specjalną kategorię: podchorążowie i studenci AMW.

To piękny akcent, że młodzi ludzie, studenci, a także kadra oraz pracownicy naszej uczelni współtworzyli tę udaną i wyjątkową imprezę.

Na mecie każdy, kto ukończył bieg oraz marsz w limicie czasu otrzymał pamiątkowy medal.

W środę 16.11.2022 r. Na terenie Akademickiego Centrum Sportu wręczono nagrody i trofea zwycięzcom w poszczególnych kategoriach:

Kobiety:

I. mar. pchor. Ida HALK

II. mat. pchor. Sandra ROGALA

III. mar. pchor. Agata KUC

Mężczyźni:

I. st. mat pchor. Adrian KWIATKOWSKI

II. mar. pchor. Igor WICZKOWSKI

III. st. mat pchor. Patryk KOŚCIŃSKI

Kadra AMW:

I. kmdr ppor. Maciej BZDAWSKI

II. kmdr por. rez. Radosław MAŚLAK

III. chor. mar. Damian KACZMAREK

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy wszystkich chętnych na treningi Sekcji Lekkoatletyki AMW, które odbywają się w każdą środę o godzinie 1600. Organizatorem wydarzenia było Gdyńskie Centrum Sportu  wspierane przez Partnerów: Diety od Brokuła, Ziaja, Dr.Oetker, Automobil, Adventure Park, Decathlon, U7, Amazonia, Dombi, Red Bull, Speed Sports, Sport Center, Tłusta Kaczka, Golf Park, Radio Gdańsk, Akademia Marynarki Wojennej.

Skip to content