II Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie oraz regaty Letniej Akademickiej Ligii Żeglarskiej pod patronatem Rektora Komendanta Akademii Marynarki Wojennej

W dniach 24-27.06.2021 r. na akwenie zatoki Gdańskiej odbędą się „ II Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie” oraz regaty Letniej Akademickiej Ligii Żeglarskiej  pod patronatem Rektora Komendanta AMW. W ramach tego wydarzenia Akademia Marynarki Wojennej wystawa 3 składy złożone z podchorążych. Reprezentacja uczelni została wyłoniona w eliminacjach przeprowadzonych w dniu 17 czerwca br. w Akademickim Ośrodku Szkoleniowym w Czernicy. Zarówno regaty jak i eliminacje do Letniej Akademickiej Ligii Żeglarstwa zostały przeprowadzone w ramach projektu współfinansowanego ze środków programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministerstwa Edukacji i Nauki nr SONP/SP/462473/2020.

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Polski Komitet Olimpijski, Pomorski Związek Żeglarski oraz Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni serdecznie zapraszają do udziału w II Światowych Polonijnych Mistrzostwach Żeglarskich, które odbędą się w Gdyni w dniach 24-27 czerwca 2021 r.

II Światowe Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie to największe tego typu wydarzenie organizowane dla żeglarzy polonijnych. O randze tych regat świadczy przybycie uczestników z różnych stron świata podczas zeszłorocznej edycji. Regaty wpisują się w obchody corocznych Dni Morza, które odbędą się w tym czasie w Gdyni. Poza zmaganiami sportowymi na uczestników czeka zatem wiele dodatkowych atrakcji. Będzie to również okazja do spotkania z polskimi żeglarzami. Regaty będzie wspierał m.in. słynny samotnik Szymon Kuczyński z Jachtklubu Morskiego Roda, a opiekę na wodzie sprawował będzie żeglarz polarny Ireneusz Kamiński na jachcie „Admirał Dickman”.

Regaty zostaną przeprowadzone na jachtach klasy „2020”. Informacja szczegółowa o jachtach znajduje się pod adresem: https://jacht2020.pl/o-jachcie-2/

Do udziału zapraszamy amatorskie 4-5 osobowe polonijne załogi żeglarskie.

Zakwaterowanie i wyżywienie oraz koszty przeprowadzenia dwudniowych regat pokrywa organizator. Koszty dojazdu do Gdyni uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Wpisowe w wysokości 100 zł, płatne po uzyskaniu informacji o zakwalifikowaniu się do regat.

Uczestnicy będą zobowiązani przedstawić negatywny wynik testu na Covid-19 wykonany w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy lub zaświadczenie potwierdzające szczepienie przeciwko wirusowi COVID-19.

Skip to content