Drugi dzień I Międzynarodowego Polonijnego Turnieju Golfowego

Drugiego dnia I Międzynarodowego Polonijnego Turnieju Golfowego rozgrywanego w Tokarach opodal Trójmiasta, pogoda nas nie rozpieszczała. Poranek stał pod znakiem deszczu w różnej postaci – intensywnego, przelotnego, ciągłego, mżawki… pełen katalog meteorologiczny, ale jak powiadają wytrawni golfiści, nie ma złej pogody, zły może być tylko ubiór zawodnika. I z tą myślą oraz pełni sportowego ducha rywalizacji stawiliśmy się na polu.

Ponieważ dzisiaj wszystko się miało rozstrzygnąć, turniej przebiegał pod okiem obserwatorów – Tomasza Różniaka, Sekretarza Generalnego organizatora, czyli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, ambasadora ad personam Witolda Rybczyńskiego, wysłannika Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który patronuje wszystkim niemal zawodom Wspólnoty Polskiej dbając o stosowny poziom merytoryczny i ducha fair play oraz komandora Dariusza Sapiejki, Dyrektora Akademickiego Centrum Sportowego Akademii Marynarki Wojennej i komandora Arkadiusza Sobieraja Kierownika Ośrodka Wychowania Fizycznego i Sportu Akademickiego Centrum Sportu Akademii Marynarki Wojennej, współorganizatora zawodów. Przebieg dnia rejestrowała okiem kamery Polonijna Agencja Informacyjna, patron medialny Turnieju.

Należy przyznać, że wytrwałości naszym zawodnikom nie brakowało. Stawiając czoła kaprysom aury pokonywali dzielnie niemal 64 hektary pola golfowego. Najwidoczniej wysiłek doceniono na „najwyższym szczeblu”, bo ostatnie dołki rozświetliło słońce, które przedarło się spoza ciężkich, deszczowych chmur. Jedno jest pewne – imprezę zaliczyć należy za udaną, a skoro tak, to spotkamy się w tym samym miejscu już za rok.

Z nieukrywaną przyjemnością możemy ogłosić oficjalne wyniki.

KOMUNIKAT KOŃCOWY

I Międzynarodowego Polonijnego Turnieju Golfowego

21-24 października 2022 r.

Golfowy Klub Sportowy „Tokary Golf Club”

83-304 Przodkowo ul. Przodkowska 63

Kategoria Polonia kobiety:

I miejsce – Maryna Kazakevich /Białoruś/

II miejsce – Irena Gluchowska /Białoruś/

III miejsce – Alena Kupryienka /Białoruś/

Kategoria Polonia mężczyźni:

I miejsce – Włodzimierz Siudek /Austria/

II miejsce – Sławomir Siudek /Austria/

III miejsce – Ihar Melnikau /Białoruś/

Kategoria Polska:

I miejsce – Arkadiusz Sobieraj

II miejsce – Helena Kukiełko

III miejsce – Marta Sapiejka

Puchar PKOL Fair play

Ruslan Kupryienka

Link: http://wspolnotapolska.org.pl/wiadomosci.php?id=8217

Skip to content