Badanie analizy składu ciała pracowników i kadry AMW

Zgodnie z Decyzją Ministra Obrony Narodowej Nr. 85/Szkol./SG WP z dnia 15 grudnia 2020 roku dot. wprowadzenia do użytku w resorcie obrony narodowej dokumentu uzupełniającego wychowanie fizyczne i sport w resorcie obrony narodowej – DU-7.3.1 (A) pkt 0201 ppkt 5 dot Profilaktyki dietetycznej – zdrowe odżywianie – Cykliczny pomiar/ analiza składu ciała ACS AMW rozpoczął badania analizy składu ciała (za pomocą specjalistycznego sprzętu diagnostycznego TANITA580c) kadry i pracowników AMW.

Analiza składu ciała jest jednym z najpopularniejszych badań wykonywanych podczas wizyty u dietetyka, w klubach fitness czy na siłowniach.

Szczegółowa analiza składu ciała pokaże  jakich zmian dokonać w żywieniu, nawodnieniu oraz jakie ćwiczenia wykonywać dla poprawy kondycji, zdrowia i lepszego samopoczucia.

Analiza składu ciała wykonywana za pomocą metody bioimpedancji elektrycznej jest określana jako metoda bezpieczna. Jest to badanie które pozwala nam lepiej poznać swój organizm! Przeznaczone jest  dla osób dbających o swoje zdrowie, będących na diecie, ze schorzeniami dietozależnymi oraz wszystkich pragnących monitorować stan swojego ciała!

Zainteresowanych pracowników i kadrę AMW prosimy o kontakt:

Badaniu nie mogą być poddane kobiety w ciąży, osoby z rozrusznikiem  serca
oraz osoby cierpiące na padaczkę!

Aby wynik badania był poprawny i wiarygodny, ważenie wymaga standaryzacji warunków przeprowadzania pomiaru.

  1. Wykonać badania najlepiej na czczo (najdokładniejszy pomiar) około 3 godzin po przebudzeniu, ewentualnie 3-4 godziny po ostatnim posiłku.
  2. Nie należy pić kawy, alkoholu oraz napojów energetyzujących na 12 godzin przed pomiarem.
  3. Na 12 godzin przed badaniem nie powinno się podejmować dużej aktywności fizycznej, zażywać gorących kąpieli ani korzystać z masażu.
  4. Nie powinno się przyjmować żadnych leków diuretycznych
  5. Badanie polega na wejściu gołymi stopami w pozycji wyprostowanej na elektrody umieszczone na urządzeniu pomiarowym, zatem należy poinformować badanego o odpowiednim przygotowaniu się do takiego pomiaru (np. skarpetki będą wygodniejsze od rajstop).
Skip to content