AMW Gdynia jednym z faworytów na finałach AMP w koszykówce 2021!

25.05.2021 r. w Łodzi szesnaście męskich zespołów  rozpocznie rywalizację w Akademickich Mistrzostwach Polski w koszykówce. Tytuł bronić będzie Uniwersytet Łódzki. W drodze do finałów swoje turnieje półfinałowe wygrały Uczelnia Łazarskiego w Warszawie, Politechnika Opolska oraz Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni.
Z pewnością te zespoły będą faworytami do medali, ale grono drużyn mających apetyt na podium jest znacznie większe. Za przeprowadzenie turnieju odpowiada AZS Uniwersytetu Łódzkiego, który w ubiegłym roku również jako gospodarz wywalczył pierwsze miejsce pokonując w finale AGH Kraków. Brązowe medale wywalczyli studenci UMCS Lublin, których tym razem zabraknie w Łodzi. Mecze odbywać się będą na Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej przy al. Politechniki oraz w hali CWFiS Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Skorupki. Na piątek i sobotnie przedpołudnie zaplanowano fazę grupową. Faza pucharowa rozpocznie się w sobotę po południu. Medalistów tegorocznych AMP w koszykówce poznamy w niedzielne popołudnie.