Akademickie Mistrzostwa Polski w Badmintonie 2023 – Półfinał A.

W dniach 18-19.03 w Akademickim Centrum Sportowym Akademii Marynarki Wojennej odbył się Półfinał A Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie.

Mieliśmy niebywałą przyjemność gościć 18 zespołów, 164 zawodników. Turniej rozegrany został pod auspicjami Akademickego Związku Sportowego oraz Polskiego Związku Badmintona na 8 kortach w dwóch naszych halach.

Po dwóch dniach niezwykle intensywnych pojedynków zwycięzcą turnieju została drużyna Politechniki Gdańskiej.
Zespół Akademii Marynarki Wojennej po dramatycznym , niezwykle zaciętym i emocjonujacym pojedynku z Uniwersytetem Warszawskim zakwalifikował się do finału Akademickich Mistrzostw Polski na miejscu 4, które odbędą się 15-16.04 w Bieruniu.

Jest to spektakularny sukces, ponieważ nasz Zespół gra w obecnym składzie od bardzo niedawna. Mamy jednak nadzieję i wielki apetyt na kolejne jego sukcesy. Perspektywy są ogromne tak jak ambicje całego naszego Zespołu.

Dziekujemy serdecznie wszystkim osobom a w szczególności pracownikom Akademickego Centrum Soprtowego za zaangażowanie i pracę w sprawnym przeprowadzeniu tego wydarzenia sportowego. Kolegom studentom, podchorążym za pomoc w perfekcyjnym przygotowaniu hal i kortów do gry. Kibicom za wsparcie i wiarę w nasz Zespół.

Specjalne podziękowania dla Pana komandora Arkadiusza Sobieraja za pasję, zaangażowanie, pomoc w urzeczywistnieniu sportowych marzeń i aspiracji naszych zawodników oraz wielkie serce do badmintona.

Zapraszamy do fotorelacji

Skip to content